Kalendář zdroj

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Sporty > Sportovní gymnastika

Sportovní gymnastika


 

Předsedkyně oddílu – Anna Dvořáková

tel: 604 381 455

 

Oddíl sportovní gymnastiky po založení trénoval v ZŠ Jungmanova. Po postavení sportovní haly se tréninky přesunuly tam. V roce 1989 byla hala vybavena závodní kladinou, bradly, žíněnkami a dalším nářadím. Později byla přistavena malá tělocvična, kde již byla bradla a ostatní nářadí postaveno trvale, odpadlo tedy chystání nářadí před a uklízení nářadí po tréninku. Výkony gymnastek šel nahoru.

Dnes se v oddíle sportovní gymnastiky děvčátka od 5 let seznamují se základy gymnastiky 1x-2x týdně. Po zvládnutí základních gymnastických dovedností se již zaměřují na výkonnostní a vrcholový sport. Dle věku a výkonosti trénují 3x-4x týdně. Zúčastňují se jednak závodů mistrovských /Krajský přebor, M ČR/, jednak nemistrovských – pohárových. V Krajských přeborech spojených krajů Vysočina a kraje Jihočeského se snaží gymnastky splnit výkonnostní stupně a postoupit výše, zároveň usilují o účast na Mistrovství České republiky. Naše gymnastky získaly mnoho titulů Přeborník kraje jak v soutěži jednotlivkyň, tak v soutěži družstev a vybojovaly si účast na Mistrovství České republiky. Děvčata získala mnoho prvenství a dobrých umístění v pohárových závodech po celé republice.

Družstvo reprezentovalo kraj Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže v Brně, Ústí n/L., Olomouci a Liberci.

Největšího úspěchu dosáhla Jana Živná, které se stala juniorskou Mistryní České republiky. Odešla trénovat do Děčína, bohužel ji zranění vyřadilo z dalšího tréninku. Gymnastiku však neopustila, jako trenérka a rozhodčí vychovává další zájemkyně o tento krásný sport v našem
oddílu.

Výborných výsledků dosáhly i další gymnastky – Mirka Bortelová, Lucka Policarová, Tereza Jelínková, Anna Poláková, Adéla Kráčmarová, Alžběta Poláková, Kateřina Šušková, Kateřina Švecová, Natálka Kráčmarová, Anežka Chlupáčková, Aneta Dolejší, Žofie Chlupáčková a další.

Některé z nich se po odchodu z našeho oddílu věnují jinému sportu – plavání, vodní lyžování, atletika, volejbal, orientační běh, tenis atd.
V současné době se o výborné výsledky oddílu stará Dorotka Pešová. Několikrát se stala přebornicí kraje Vysočina a Jihočeského, mnohokrát zvítězila v pohárových závodech. Startovala 2x na M ČR v kategorii mladších žákyň a obsadila 6. a 5. místo. V roce 2019 se zúčastnila kvalifikací na M ČR, kde splnila nejvyšší výkonnostní stupeň žákyň - VS 3 a vybojovala si start na MČR. Jako jedna z nejmladších závodnic reprezentovala kraj Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci.

Hostovala ve družstvu GYMPRA - Gymnastická akademie Praha ve II. lize žen a svým výborným výkonem pomohla družstvu k 1. místu na Přeboru Prahy a tím i k postupu na M ČR družstev, kde družstvo obsadilo 2. místo a stalo se vícemistryněmi České republiky.

Nyní se bude snažit o dobré umístění v kvalifikaci na M ČR v kategorii kadetek – VS 4. V této kategorii se již závodí podle Mezinárodních pravidel.
Oddíl každoročně pořádá závod Bedřichovský ježek ve volném dvojboji /kladina, prostná/. Všechny účastnice jsou za svůj výkon odměněny pěknými cenami. Závod je vždy velmi kladně hodnocen jak závodnicemi, tak trenérkami, rozhodčími, rodiči a diváky.

Protože nemáme odpovídající podmínky, jezdíme na nedělní tréninky do gymnastické haly Gympra Praha. S gymnastkami Gympry trávíme též týden v Borovici u Mnichova Hradiště na letním soustředění, kde se věnujeme fyzické přípravě /běh, posilování, rozvoj kloubní pohyblivosti/ Nechybí však ani zábava, která k létu patří –pobyt v přírodě, koupání, hry apod. Další týden trávíme v gymnastické hale Gympry, kde již začíná trénink na nářadí, trénují se nové prvky, nové sestavy a příprava na závodní období.

  • 43 gymnastek
  • Dvě závodnice / Jana Živná, Barbora Němcová / jsou zařazeny do družstev, které se účastní MČR ve sportovní gymnastice.
  • Oddíl pořádá každoročně závod pro čtyři věkové kategorie „Bedřichovský ježek“. Další závodnice se zúčastnily oblastního přeboru ČOS v Kolíně a dalších méně či více významných soutěží a pohárů. V létě pořádají každoročně čtrnáctidenní soustředění.

Zobrazit fotogalerii